Seenekasvatuse töötuba Tallinna Botaanikaaias, 08.-09. aprill

Kõik kasvatusega seonduv, mis ei sobi eelmiste teemade alla
labor
Site Admin
Postitusi: 61
Liitunud: 13 Dets 2014, 22:54
Kontakt:

Seenekasvatuse töötuba Tallinna Botaanikaaias, 08.-09. aprill

PostitusPostitas labor » 09 Mär 2017, 17:31

Mitmeid kõrgelt hinnatud söögiseeni ning tuntud ravitoimelisi seeni saab kasvatada oma koduaias. Looduspuhtal kasvualusel valminud seenekübarad on ühtaegu maitsvad ja tervislikud.

Botaanikaaias toimuvas töötoas saab seenehuviline õppida, kuidas seeneniidistikuga puupakke nakatada ja kuidas nakatatud pakke hooldada. Soovijatel on võimalus ise seenepakk valmistada ning see koduaeda kaasa viia. Lisaks saab teada, kuidas rajada aiamaale seenepeenar või kasvatada erinevaid seeni lausa linnakorteri tingimustes.

Sordivalikus on kõrgelt hinnatud söögiseened nagu Šiitake (Lentinula edodes), eestlastele rohkem tuntud austerservik (Pleurotus ostreatus) ning vähem tuntud kuningservik (Pleurotus eryngii) kui ka võimsaim meditsiiniline seen lakkvaabik e. Reishi (Ganoderma lucidum). Eraldi väärib mainimist dekoratiivse bioluminestseeruva e. helendava viljalihaga kirbe panell (Panellus stipticus).

Kevadel töötoas nakatatud seenepakkudelt võib juba sügisel seenesaaki oodata.

Müügil on soodushinnaga seenemütseel nii tüüblitel kui teraviljal. Arveldamine sularahas. Töötuba on avatud 08. ja 09. aprillil kl. 11.00-15.00.

Sissepääs botaanikaaeda tavahinnaga (vt. botaanikaaed.ee).

Osalejaks saab registreerida Facebooki kaudu:
https://www.facebook.com/events/346024765798541/

cron