Seenepakud aianduspoest

Puidusaproobsete seente kasvatamine puupakkudel, kändudel
seenemikk
Postitusi: 11
Liitunud: 31 Mai 2015, 10:28

Seenepakud aianduspoest

PostitusPostitas seenemikk » 03 Juun 2015, 14:10

Tere,

Õnnestus soetada aiapoest paar seenepakku. Paki peal olev juhend ütleb, et peab tuppa sooja jätma (3 nädalat), kuniks mõlemad otsad mütseeliga kattunud, siis alles maasse kaevata.
Mis juhtub kui kohe maasse kaevata?

labor
Site Admin
Postitusi: 61
Liitunud: 13 Dets 2014, 22:54
Kontakt:

Re: Seenepakud aianduspoest

PostitusPostitas labor » 29 Juul 2015, 12:36

Tere seenemikk

Kuidas seenepakk elab?
Eeldan, et tegu on austerserviku või mõne teise servikutüvega?

Paku kolmandiku võrra maasse kaevamine annab mütseelile võimaluse maapinnast kasvuks vajalikku niiskust juurde saada. Tavaliselt soovitatakse mütseel enne maasse kaevamist pakust läbi kasvatada, see vähendab ohtu, et pakk nakatub teiste seeneeoste või bakteritega, mis oleksid seenepakul kultuurseenele konkurentseteks eluvormideks.

Kas seenepakk oli üleni kilekotti pakitud?

Kilekott aitab säilitada niiskust ja hoida kontaminante läbikasvamise perioodil pakust eemal, sest tekitab paku ümber eraldatud mikrokliima. Kui on näha, et otsad on mütseeliga kattunud, võib paku maasse kaevata. Olenevalt kasvutingimustest, paku mõõtmetest, nakatustehnikast jms. peaks paku otsad mütseeliga kattuma kolme-nelja kuu jooksul. 3-nädalane ooteaeg peaks tähendama, et pakk on nakatatud mõni kuu enne müüki.

seenemikk
Postitusi: 11
Liitunud: 31 Mai 2015, 10:28

Re: Seenepakud aianduspoest

PostitusPostitas seenemikk » 04 Sept 2015, 15:26

Müües öeldi, et austerservik.
Olid jah kiles ja kõik muu ka nagu eelmises postis kirjas.
Üldiselt oli see poepakk paras porno, ketas paku otsast maha lõigatud, ports pudru vahele visatud ja ühe kruviga kinni lastud. Arvatavasti kõik see tehtud eelmine päev enne poodi toomist, kõik oli väga värske. Mingit pikaajalist eelnevat läbikasvatust polnud need pakud küll üle elanud, nagu ma nüüd veidi targemana tean ja oskan vaadata. See 3 nädala jutt (mis ise-enesest on ju vist õige, kui pakud õigesti ja õigel ajal ette valmistatud) oli antud juhul mõttetu.
Hoidsin neid 3 nädalat ikkagi siis toas ja kaevasin maasse. Ühele pakule tuli toas hallitus otsa peale, teine ei muutunud millekski. Hallituse (siis ikka täitsa hariliku hallituse) kaapisin noaga maha.
Seenepakud on nüüd suve läbi maas olnud.
Valge ollus (eeldatavasti siis seeneniidistik) pressib ennast koore ja puidu vahelt välja, veidi ka nähtavast pakuotsast, samuti läbi koore kohati. Seeni pole veel näinud.....
Pilt


cron