Shiitake kasvatamine talvel

Puidusaproobsete seente kasvatamine puupakkudel, kändudel
Maša
Postitusi: 1
Liitunud: 15 Jaan 2015, 15:42

Shiitake kasvatamine talvel

PostitusPostitas Maša » 23 Veebr 2015, 15:11

Tere.
Tahaks varsti mõned shiitakenotid hakkama panna. Mõnda aega seisaksid need siis õues, talveks tooks tühja laudaruumi kasvama. Plaan on selline, et organiseeriks neile kerge kütte, aga ilmselt peaks kuskilt hankima lisaks ka cold strain mütseeli. See vist areneb veidi aeglasemalt ja saaki loodaks saada 2016/2017 talvel.. Kas keegi Eestis teeb/müüb?
Kardan, et sees pidades on nad ehk igasugu hallitustele jms vastuvõtlikumad. Lisaks aukudele tõmbaks vahaga üle ka notiotsad. Veel midagi? On siin Eestis kellegi õnnestunud niimoodi talvel nottide pealt saaki saada?

labor
Site Admin
Postitusi: 61
Liitunud: 13 Dets 2014, 22:54
Kontakt:

Re: Shiitake kasvatamine talvel

PostitusPostitas labor » 04 Mär 2015, 00:49

Tere,

viivitasin veidi vastamisega, kuidagi imelik on iga threadi lõpus oma postitust näha.
Aga see selleks... kasutajaid liitub õnneks järjest juurde :)

Kui Shiitake cold strain viljub ~4-5C juures, siis koloniseerumistemperatuur on nii cold - mid - kui ka warm weather mütseelitüvedel üpris sarnane - optimaalne temp jääb +23 C ligidale. Ehk et nottide läbi kasvamine peaks toimuma üpris soojas. Cold strain mütseel koloniseerib kasvualust aeglasemalt, kui soojemat kliimat armastavad seened. Pakkude läbi kasvamiseks võiks arvestada vähemalt 12-15 kuud. Eks paku mõõtmetest ja nakatustehnikast (nakatuskollete tihedus, jne) oleneb ka palju.
Pakuotste vahatamisest olen lugenud vastakaid arvamusi. Isiklik kogemus puudub. Ilmselt tasuks kasvatamisel osad pakuotsad vahatada, osade otsad jätta vahaga katmata ja jälgida erinevusi.